Амбулаторія

100_8231Веселівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини – це лікувально-профілактичний заклад, який в межах своєї діяльності забезпечує проведення комплексу профілактичних заходів з попередження і зниження захворюваності, інвалідності і смертності, раннє виявлення захворювань, надає підкріпленому за сімейно-територіальним принципом населенню первинну лікувально-профілактичну допомогу, здійснює його диспансеризацію та моніторинг за станом здоров’я.

Для того, щоб мати достовірну картину дільниці, у квітні 2015 року було проведено медичний перепис населення. На дільниці проживає:

– всього дорослого населення – 2015 чоловік;

– всього дітей – 453 чоловіка;

– потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС – 11 чоловік;

– інваліди 3/3 – 116 чоловік;

– УБД – 3 чоловіка;

– ІВВ – 2 чоловіка;

– УВВ – 33 чоловіка;

– хворі на цукровий діабет – 52 чоловіка;

– хворі на tbc – 27 чоловік;

За 6 місяців 2015 року амбулаторно було прийнято 4992 чоловіка, у тому числі дітей – 1872. Відвідувань вдома – 1123 чоловіка, у тому числі дітей – 709. Викликів у неробочий час – 205. На диспансерному обліку знаходиться 1204 чоловіка дорослого населення, дітей – 124. З них обстежено дорослих – 605 чоловік, дітей – 85 чоловік. Всі диспансерні хворі обстежені у клінічній лабораторії, яка працює на базі Веселівської амбулаторії. Згідно Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні, амбулаторія працює в напрямку вирішення проблеми, яка стоїть на першому місці – виявлення і лікування хворих з захворюваннями серцево-судинної системи. Для цього щоквартально контролюються показники поширеності і захворюваності артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, стенокардією. Працівниками амбулаторії проводяться подвірні обходи, вимірюється артеріальний тиск, даються рекомендації. На «Д» обліку по гіпертонічній хворобі на дільниці знаходиться 653 чоловіка.

План флюорографічних обстежень на 2015 рік у селі Веселе складає 1478 чоловіка, з них обстежено – 735 чоловіка. З населенням регулярно проводяться бесіди щодо обов’язкового проходження ФЛГ-обстеження.

Одним з найважливіших засобів сучасної медицини у боротьбі з інфекційними захворюваннями є профілактичні щеплення. Серед населення дільниці постійно проводиться роз’яснювальна робота про необхідність цих заходів. Щорічно складаються плани профщеплень дорослого та дитячого населення. На сьогоднішній день дитяче населення щеплюється згідно графіку щеплень. Перебоїв у постачанні вакцинальних препаратів не має. Імунізація дорослого населення від дифтерії і правця взагалі не проводиться, тому що повністю відсутня вакцина. Але екстрена профілактика правця проводиться всім, хто цього потребує.

На базі амбулаторії працює денний стаціонар. З 6 місяців 2015 року проліковано 240 хворих. Жителі, які не можуть самостійно пересуватися внаслідок фізичних вад або захворювання, проходять лікування вдома (94 чоловіка).